אבנים משתלבות במקום אספלט

בשנים האחרונות ניתן לראות מגמה חדשה בתחום אדריכלות נוף בכל רחבי הארץ, במסגרתה מרוצפים שבילים רבים, מדרכות ואפילו כבישים, באבנים משתלבות. את האספלט מחליפות אבנים משתלבות וריצוף חוץ במגוון צבעים, טקסטורות ודוגמאות.

לצפייה במגוון ריצופי החוץ של איטונג

ריצוף חוץ איטונג

נגישות ונוחות בסביבת הרחוב

מעבר למראה היפה של ריצוף חוץ והתוספת האסטטית שלו לסביבת הרחוב, יש לכך חשיבות גם מבחינת נגישות. אדריכלות נוף המתחשבת בצרכי המשתמש, יכולה לשלב באבני הריצוף, אלמנטים של נגישות, כגון: ריצוף בעל פני שטח מחוספסים לקראת קצה המדרכה, אריחי נגישות לפני מעברי חצייה וכד'.

מוצרים יחודיים עבור אדריכלות נוף

חברת איטונג מציעה מגוון רחב של מוצרים בתחום אדריכלות נוף:
אבנים משתלבות- אבנים לריצוף חוץ במגוון רחב של סגנונות, בגדלים ובגמרים שונים.
אבני שפה וגן- אבנים המשמשות לתיחום ערוגות , מדרכות וכבישים.
חיפויים- מגוון חיפויים לקירות חוץ וגדרות.
גדרות- בלוק מבוקע בעל טקסטורה טבעית בגוונים שונים, לבניית גדרות ומבנים בחצר.
מדרגות, קופינגים ומושבים- מדרגות גושניות, מדרגת שלח רום ומדרגות מחורצות, ומגוון קופינגים ומושבים המותאמים לסוגי הריצוף השונים.
משרביות- בלוקים חלולים במגוון דוגמאות, לשילוב בקירות וגדרות.
ריהוט רחוב וגן- עמודי בטון, עמודונים, גומות, ספסלים, פחים, אדניות ועוד.

אדריכלות נוף

ריצוף חוץ

איטונג מציעה מגוון ריצופי חוץ, אבנים בודדות או סדרות, בגוונים שונים ובטקסטורות מגוונות- גולמי, מסותת, מלוטש ומטולטש. ניתן לרצף בסדרה אחת או לשלב בין הסדרות השונות להשגת תיחום ועניין.

סדרות נבחרות

נטורה הונד – אבנים בעלות פני שטח חלקים המאפשרים גישה נוחה לכיסאות גלגלים, עגלות סופר וכד'. הריצוף מגיע ב- 11 גדלים שונים המאפשרים ליצור מגוון דוגמאות.
נטורה מולטי קובית- אבן נפוצה ליישום במדרכות כבישים וחניות. המראה הכללי המתקבל הוא של אבנים קטנות בגדלים שונים המסודרות באופן אקראי. בפועל האבן מגיעה ביחידות של 4 – 6 אבנים המחוברות ביניהן דבר המקל מאוד על היישום בשטח.
סנטרום- אבן בסגנון רומי בעלת דפנות גליות המקנות לריצוף מראה טבעי. האבן מגיעה בגודל 10*10ס"מ ומסוגלת לשאת עומסים כבדים באופן קבוע.

נגישות בתכנון אדריכלות נוף

בחודש מרץ 2005 הוסף לחוק השווין פרק מרכזי, הקובע כי חובה על כל מקום ציבורי להיות נגיש לאנשים עם כל סוגי המוגבלות - מוגבלות פיסית, לקויי ראייה או שמיעה, אנשים עם מוגבלות נפשית או שכלית. חברת איטונג רואה בנושא הנגישות חלק בלתי נפרד מתחום אדריכלות נוף, ופועלת כל העת לפיתוח פתרונות, המאפשרים לבעלי מוגבלויות עצמאות ונוחות בסביבת הרחוב.

 

כותרת לסרטון