נגישות בסביבת הרחוב

תקן הנגישות שנחקק במאי 2011, מאפשר לאנשים עם מוגבלות ראיה ניידות עצמאית ובטוחה בסביבת ברחוב. בישראל חיים למעלה מ-20,000 עיוורים, ועשרות אלפים נוספים המוגדרים לקויי ראייה.
אנשים עם מוגבלויות ראייה נחלקים לשתי קבוצות: אלו שלהם שרידי ראייה בדרגות שונות (רוב האנשים בעלי מוגבלות ראייה) ואלו שהם עיוורים לחלוטין. בעלי מוגבלויות ראיה שאינם עיוורים לחלוטין, משתמשים בשרידי הראייה לצורך התמצאות, ניידות והימנעות מסכנות. עבור אנשים אלו, הנגשה בדמות ניגודיות צבע בסביבת הרחוב היא חיונית על מנת שיוכלו להתנהל בצורה עצמאית.

בכדי לתת מענה מקצועי ויישום מדויק של התקן בשטח, יזמו באיטונג הכשרה מקיפה בנושא. אנשי המעבדה של איטונג נשלחו לקורס מטעם מכון התקנים, ללמוד על התקן ועל הכללים למדידת הניגוד החזותי בכל גוון וגוון. כמו כן, נרכשו מכשירי מדידה, נאספו כל הגוונים הקיימים במפעל וכל גוון עבר מדידה מיוחדת ע"פ סוג הגוון.

ברגע שנאספו כל הנתונים, על מנת להקל על האדריכלים הוחלט לרכז את הנתונים ע"פ הנוסחה בתקן ולבנות טבלה המרכזת את כל המידע, ומאפשרת לתאם בין הגוונים ע"פ אחוז הניגוד בתקן.

להורדת טבלת ניגוד חזותי >>

פתרונות נגישות חברת איטונג

פס שירות למדרכה
פס לאורך המדרכה שבו מרכזים את המכשולים בדרך: עמודי תאורה, ספסלים, פחים, תמרורים וכד'. הפס צריך להיות ממוקם בשולי המדרכה ועוביו נקבע כאחוז מסוים מרוחב כלל המדרכה.

 פס שרות עם ניגוד חזותי

פס שירות בעל ניגוד חזותי
יצירת ניגוד חזותי במפגש בין כביש ומדרכה

פס שרות בעל ניגוד חזותי

סימון אזהרה לפני מדרגות

סימון אזהרה לפני גרם מדרגות  סימון אזהרה ליד מדרגה גושנית 60

סימון מוביל למעבר חציה (בעזרת אבן מישושית)

סיון מוביל וסימון אזהרה במדרכה

לצפייה במוצרים נוספים >>

כותרת לסרטון