10 עצות לחסכון בשיפוץ או בניית בית

באדיבות היועצים המקצועיים של חברת איטונג

1. הגדרת תקציב: לפני שאתם מתחילים בתכנון הבית, חשוב לשבת ולהגדיר מראש את הסכום המקסימאלי שביכולתכם להקדיש לבניית הבית. חשוב להשאיר לפחות 10% מסכום הבנייה להוצאות בלתי צפויות ולזכור כי על כל עלות הבנייה נוספים 16.5% מע"מ.

2. לפני התקשרות עם בעל מקצוע כלשהו מומלץ לבקר במספר פרויקטים אחרונים שביצע, וכן לדבר עם לקוחותיו הקודמים ולברר את מידת שביעות הרצון שלהם מעבודתו.

3. בעבודה מול האדריכל מומלץ לשים לב לאלמנטים מיוחדים העשויים לייקר את הבנייה. מומלץ לראות הדמיה בתלת מימד של הבית לפני אישור התכניות בכדי לקבל מושג לגבי הגודל והפרופורציות.

4. מומלץ לדבר ולהתייעץ עם מכרים שבנו או שיפצו בעבר ולנסות ללמוד מניסיונם.

5. יש לוודא שהצעות המחיר והסכמי ההתקשרויות עם הקבלנים השונים מפורטים וברורים (למשל: האם המחיר כולל עבודות פיתוח או לא) וכוללים פירוט של תנאי התשלום.

6. חשוב להשאיר לפחות 10% מהסכום לתשלום שינתנו לקבלן עם סיום העבודה לשביעות רצונכם.

7. תכנון מוקדם של כל מערכות הבית – חשמל, אינסטלציה, מיזוג, איטום וכד', יקצרו את משך העבודה, יוזילו את העלויות ויבטיחו לכם את התוצאה הטובה ביותר.

8. עלות הבלוקים בבית הינה זניחה, אך בעלת משמעות רבה- חשוב לדרוש מהקבל את הבלוקים האיכותיים והמבודדים ביותר. בניית שלד בבלוק מבודד ואיכותי תחסוך בעתיד עשרות אחוזים בעלויות החימום והקירור של המבנה.

9. חשוב להגדיר למתכנן/ אדריכל מראש את התקציב, ולוודא שהתכנון תואם את יכולותיכם.

10. מומלץ לשכור את שירותיו של מפקח בנייה בעל המלצות וניסיון, אשר ילווה אתכם בכל שלבי הבנייה וידאג ליישום כל ההמלצות מול אנשי המקצוע.

כותרת לסרטון